تخته وایت برد بهتر است یا تخته گچی؟

تخته وایت برد بهتر است یا گچی

تخته های سیاه همواره ما را یاد دوران مدرسه و تعلیم می‌اندازند. در گذشته استفاده از تخته سیاه در فضاهای آموزشی بسیار متداول تر بوده است. در حالی که امروزه تخته های وایت برد جایگزین تخته های سیاه قدیمی ‌شده اند. اما امروزه تخته سیاه هایی با سایز و ابعاد کوچک تر طراحی و تولید شده اند، که آن ها را می‌توان در رستوران و کافه ها برای نوشتن منو و یا برای دانش آموزان به عنوان یک وسیله کمک آموزشی در منزل به کار برد و از این طریق انگیزه آن ها را برای یادگیری بهتر افزایش داد.

تخته وایت برد بهتر است یا گچی

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که تفاوت های بین تخته های وایت برد و تخته های گچی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند در چیست؟

هر یک از این محصولات طرفداران و خواهان خود را دارند. تخته های وایت برد نسبت به تخته های گچی نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری خواهند داشت. زیرا در صورتی که سطح صاف و سفید آن ها دچار خط و خش و لکه شود، عمر مفید استفاده از این تخته ها کاهش می یابد. از دیگر تفاوت های مهم بین تخته های گچی و وایت برد، وسیله نوشتاری بر روی آنهاست. در تخته های گچی برای نوشتن بر روی آنها از گچ استفاده می کنند که سبب ایجاد گرد و غبار در فضا، و در نتیجه بیماری های ریوی و حساسیت و آلرژی می گردد. اما برای تخته های وایت برد از ماژیک های مخصوص آن استفاده می کنند. هم‌چنین نوشتن روی تخته وایت برد تمیزتر است و فضای کاری شما را کثیف نمی‌کند. در حالی که گرد گچ‌ها می‌تواند روی سطوح بنشیند و آن‌ها را غبارآلود نماید.

تخته وایت برد بهتر است یا گچی

ضمنا از سطح سفید و صیقلی تخته وایت برد ها می توان به عنوان صفحه نمایش ویدئو پروژکتور ها نیز استفاده کرد.

در صورتی که گرد و غبار ایجاد شده هنگام نوشتن با گچ شما را آزار نمی‌دهد، می‌توانید از تخته گچی استفاده کنید. هم‌چنین اگر ترجیح می‌دهید فضایی کلاسیک برای کلاس یا اتاق کار خود ایجاد کنید، استفاده از تخته گچی که نوشت‌ افزاری نوستالژیک است را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید از تخته گچی‌های فروشگاه اینترنتی دیجی نایس بازدید نمایید.

 

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.