راه های تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن

در جهان پیرامون ما ویروس های بیشماری وجود دارند که می توانند موجب بیماری و یا حتی مرگ بشر شوند. از این رو همواره باید بدن خود را برای مبارزه در مقابل بیماری ها و عوامل آسیب زننده آماده کرد و با تقویت سیستم ایمنی در نبرد با ویروس ها پیروز شد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

 

عوامل موثر بر تقویت سیستم ایمنی

مواردی نظیر ورزش و فعالیت های روزانه، خواب و استراحت کافی، تغذیه مفید و مناسب، نوشیدن آب کافی در طول روز، پرهیز از تنش و استرس و واکسن زدن از عواملی هستند که در تقویت سیستم ایمنی افراد نقش بسزایی خواهند داشت.
در فصلی هستیم که سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار شایع و متداول است. بهتر است قبل از ابتلا به این بیماری ها، سیستم دفاعی بدن خود را تقویت نمایید. ولی چنانچه به این ویروس ها مبتلا شدید اولین اقدامی که میکنید مراجعه به پزشک و تقویت سیستم ایمنی باشد تا بتوانید از شر این عوامل بیماری زا به زودی خلاص شوید. قطعا داشتن یک برنامه غذایی سالم و استفاده از مواد غذایی مفید و مغذی در بهبود شما نقش بسزایی خواهد داشت. مصرف میوه و سبزیجات به شما در این امر کمک شایانی خواهد کرد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

 

نقش استرس در عملکرد سیستم دفاعی

استرس و اضطراب نیز عامل اصلی بسیاری از بیماری هاست. از این رو برای داشتن یک سیستم ایمنی قوی باید از عوامل استرس زا دوری کنیم و یا هنگام مواجه با این عوامل بتوانیم تنش و استرس خود را مدیریت و کنترل کنیم.
ورزش و فعالیت یکی دیگر از عوامل موثر در تقویت سیستم ایمنی خواهد بود. بنابراین توصیه می شود روزانه از ورزش و فعالیت بدنی غافل نشوید و حداقل 30 دقیقه در طول روز را به این امر مهم اختصاص دهید.

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.