طرز تهیه خورشت داوود پاشا

طرز تهیه خورشت داوود پاشا

خورشت داوود پاشا یکی از غذاهای معروف ترکیه ای می باشد، که شباهت هایی به خورشت فسنجان خواهد داشت. در اینجا قصد داریم طرز تهیه این خورشت خوشمزه را برای شما عزیزان شرح دهیم.

طرز تهیه خورشت داوود پاشا
مواد لازم برای تهیه خورشت داوود پاشا برای دو نفر:
گوشت چرخ کرده: 300 گرم
پیاز: دو عدد متوسط
رب انار: دو قاشق غذا خوری
نعناع خشک: یک قاشق غذا خوری
نمک و فلفل و دارچین: به اندازه کافی
روغن: به اندازه کافی

طرز تهیه خورشت داوود پاشا
طرز تهیه: ابتدا یکی از پیازها را رنده کرده و با فشار دست آب اضافی آن را می گیریم. سپس در کاسه ای نسبتا بزرگ گوشت چرخ کرده و پیاز رنده شده را به همراه نمک، فلفل و دارچین و ادویه های مورد استفاده خود به خوبی باهم مخلوط می کنیم و به مدت 10 دقیقه کاملا با دست ورز می دهیم تا کاملا منسجم شود.
آنگاه به اندازه دلخواه از مایه گوشت برمی داریم و آن را با دست به شکل کوفته قلقلی کوچک در می آوریم و به خوبی فشرده می کنیم.
کوفته ها را درون ظرفی دربسته گذاشته و آن را به مدت یک ساعت داخل یخچال می گذاریم.
یک عدد پیاز باقیمانده را به صورت نگینی و ریز خرد کرده و آن را درون تابه تفت دهید تا سبک شود. حال کوفته ها را از یخچال بیرون آورده و درون تابه حاوی پیاز قرار می دهیم و با حرارت ملایم آن ها را به صورت یکدست سرخ میکنیم. بعد از سرخ شدن کوفته ها، نعناع خشک و رب انار هم به این ترکیب اضافه خواهیم کرد و آن ها را با هم تفت می دهیم تا یکدست شوند. در آخر یک لیوان آبجوش درون تابه ریخته تا کوفته ها کاملا پخته شوند. پس از اینکه آب اضافی درون تابه کشیده شد، خورشت داوود پاشا شما حاضر می شود. خورشت را در ظرف مناسبی ریخته و به همراه برنج سرو کنید.

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.