علائم ویروس جدید

علائم ویروس جدید

این روزها افراد بسیاری با علائمی شبیه بیماری سرماخوردگی به مراکز پزشکی مراجعه می کنند. یکی از اقدامات مهم در این حین، رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد. ویروسی که این روزها شایع شده است سبب بروز برخی علائم در افراد خواهد شد. این ویروس به گونه ایست که می تواند سیستم ایمنی بدن را به شدت تضعیف کند و بدن فرد مبتلا را مقاوم به درمان کند. این سویه جدید از ویروس اگرچه دوره نهفتگی کمتری دارد ولی عفونت زایی آن بالاست. قطعا افرادی که سن آن ها بالاتر است و سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به این ویروس قرار خواهند گرفت. از طرفی تجمع دانشجویان و دانش آموزان در مراکز آموزشی در شیوع و انتقال بیشتر این ویروس بی تاثیر نخواهد بود.
در اینجا برخی از علائم ویروس جدید را برای شما شرح خواهیم داد. شدت علائم در افراد مختلف متفاوت می باشد.
بسیاری از مبتلایان به این ویروس از تب و لرز شدید شکایت خواهند کرد. گوش درد و گلو درد نیز از دیگر علائم ابتلا به این ویروس می تواند باشد. اسهال و استفراغ نیز در برخی موارد مشاهده خواهد شد. بدن درد و ضعف و بی حالی نیز از دیگر علائمی هستند که بسیاری از بیماران به آن ها دچار خواهند شد. در برخی افراد آبریزش بینی و سرفه (خلط دار یا بدون خلط) بیشتر به چشم خواهد خورد و شکایت اصلی بیمار از آن ها خواهد بود.

علائم ویروس جدید
مراجعه به پزشک متخصص یکی از مهم ترین گام ها بعد از ابتلا به این ویروس می باشد. دقت فرمایید که با مصرف خود سر دارو و عدم مراجعه به موقع به پزشک، روند بهبود خود را به تعویق نیندازید.

 

 این ویروس ممکن است سیستم گوارشی شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین تغذیه مناسب در این دوران مسئله بسیار مهمی خواهد بود. همانطور که می دانید تاثیر تغذیه مناسب در بهبود بیماری ها غیر قابل انکار می باشد. ولی نقش تغذیه دربرخی بیماری ها که دچار اختلال در سیستم گوارشی شما می شوند، پررنگ تر خواهد شد. اگر دچار اسهال و استفراغ شدید، از خوردن غذاهایی که موجب بهبود این علائم و جبران آب از دست رفته بدنتان شود غفلت نکنید. به طور مثال مصرف کته با ماست پروبیوتیک به درمان اسهال کمک خواهد کرد. درحالی که مصرف غذاهای شیرین موجب تشدید اسهال خواهد شد، پس بهتر است از مصرف آن ها پرهیز نمایید. زنجبیل یکی از آن موادی است که در درمان استفراغ و حالت تهوع بسیار تاثیر گذار خواهد بود. مصرف آن در دوران بیماری به شما پیشنهاد خواهد شد.
توصیه می شود تا بهبود علائم بیماری سعی کنید در منزل بمانید و استراحت کنید. در صورت حضور در اجتماع و محیط های بسته، استفاده از ماسک و رعایت فاصله را فراموش نکنید. دست های خود را در فواصل زمانی کوتاه بشویید و در صورت تماس با سطوح حتما آن ها را ضدعفونی نمایید. تهویه مناسب در محیطی که در آن قرار گرفته اید، مسئله ایست که نیاز به توجه خواهد داشت.

قطعا با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان از انتقال و رواج ویروس جلوگیری به عمل آورد و در قطع زنجیره انتقالات ویروس موثر واقع شد.

دیدگاه شما

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.