اپل پتنت، صفحه نمایش همیشه روشن

از وقتی اپل اولین Apple Watch را به بازار عرضه کرد؛ کاربران همیشه تقاضای صفحه نمایش همیشه روشن را داشتند تا بدون نیاز به روشن کردن صفحه نمایش، زمان را مشاهده نمایند.

 

بر اساس پتنت ثبت شده، مهندسان مایل به اضافه کردن این قابلیت نبودند زیرا در مواردی باعث سوختن صفحه نمایش و همچنین کاهش عمر باتری می‌شد که مشکل دوم به راحتی با سیاه و سفید و کم نور کردن صفحه نمایش (برای وقتی که گجت در حال استفاده نیست) قابل حل است. مشکل دیگر نیز برای همه پنل‌های OLED شایع است که در صورت روشن ماندن به مدت طولانی امکان سوختن آن‌ها وجود دارد. اما اپل این مشکل را به خوبی  شناخته و حل کرده است و کاربران می‌توانند بدون نگرانی (از مشکلات احتمالی روشن ماندن زیاد صفحه نمایش) از صفحه نمایش همیشه روشن بهره ببرند.

این پتنت شامل نمایش تکنیکی برای نمایش بهتر در نقاط منحنی نیز می‌شود و این احتمال وجود دارد که شاهد صفحه نمایش منحنی و بزرگتر در اپل واچ جدید باشیم. احتمالا شاهد رونمایی این ساعت هوشمند در 12 سپتامبر و در کنار آیفون‌های سه گانه خواهیم بود و مهندسان اپل در مورد این چالش و نحوه‌ی برخورد آن‌ها با این مشکل را خواهند گفت.

منبع:GSMARENA