سامسونگ از نمایشگر نشکن خود رونمایی کرد

شرکت سامسونگ دیسپلی به تازگی از نمایشگر اولد منعطف خود معرفی کرده است که در برابر ضربه مقاوم بوده و “نشکن” می باشد. این نمایشگر برای استفاده در گوشی های هوشمند توسعه داده شده است و گواهی آن توسط آزمایشگاه های زیر مجموعه اداره ایمنی و بهداشت شغلی وزارت کار ایالات متحده (OSHA) تأیید شده است.

در گزارش مطبوعاتی ذکر شده است که نمایشگر اولد نشکن سامسونگ موفق به گذراندن تست های واقعی انجام گرفته توسط وزارت دفاع ایالات متحده شد و استاندارد های نظامی را کسب کرده است.

Hojung Kim ، مدیر کل شرکت سامسونگ دیسپلی اعلام کرده است که پنجره پلاستیکی تقویت شده جدید مناسب استفاده در گوشی های هوشمند می باشد، چرا که این ماده بسیار سبک، سخت و انتقال دهنده نیرو می باشد که آن را شبیه به شیشه کرده است. این شرکت اعلام کرده است که برنامه های آینده آن ها، توسعه نمایشگر اولد نشکن خود برای کنسول های اتومبیل، تجهیزات نظامی، کنسول های بازی قابل حمل، تبلت ها و رایانه های قابل حمل می باشد.

آزمایش های صورت گرفته روی نمایشگر اولد نشکن سامسونگ به شرح زیر می باشد:

  1. ۲۶ پرتاپ از ارتفاع ۱٫۲ متری
  2. تست مقاومت در برابر حرارت (-۳۲ الی ۷۱ درجه سانتی گراد)

پس از انجام این آزمایش ها، این نمایشگر موفق شده است تا بدون هیچ آسیب در قسمت جلو، لبه ها و اطراف، به فعالیت معمولی خود ادامه دهد. پس از آن نوبت به سقوط از ارتفاع ۱٫۸ متری رسیده است که بیشترین ارتفاعی به شمار می آید که استاندارد های نظامی ایالات متحده از شرکت های زیر مجموعه خود خواسته و این نمایشگر مجددا بدون مشکل به فعالیت خود ادامه داده است.

saymandigital.com