DC Dimming در پنل های OLED

اخیرا شرکت های زیادی از جمله وان پلاس و هواوی اقدام  به افزودن قابلیت DC Dimming به گوشی های خود کرده اند.

جهت اطلاعات بیشتر در این مورد به ادامه ی مطلب بپردازید:

بسیاری از گوشی هایی که دارای پنل OLEd هستند در به روزرسانی های جدید خود قابلیت تنظیم نور به روش DC را پیدا کرده اند که دقت نور بهتر و کنتراست بیشتر از ویژگی های بارز آن است.

بسیاری از پنل‌های OLED از روش Pulse Width Modulation  برای تعدیل روشنایی صفحه استفاده می‌کنند. این روش از روش تنظیم نور DC که در پنل‌LCD مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار متفاوت است. تعداد زیادی از کاربران قادر به تشخیص تفاوت بین روش‌های DC و PWM نیستند؛ اما درصد محدودی هم وجود دارند که روش تنظیم نور PWM روی چشم آن‌ها اثر می‌گذارد. باتوجه‌به رواج روز‌افزون پنل‌های OLED و شروع استفاده از آن‌ها در گوشی‌های میان‌رده ضرورت توجه به کاربرانی که به شیوه‌ی PWM حساس هستند افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است که هرچند سیستم PWM در نمایشگرهای OLED ممکن است باعث ناراحتی  برخی از کاربران شود، اما اکثر کاربران تفاوتی را احساس نمی‌کنند. چنان‌چه در نتیجه‌ی کار طولانی با گوشی به خستگی چشم یا سر درد دچار میشوید، بهتر است PWM را مقصر ندانید و قبل از هرچیز عادات اشتباه خود را در رابطه با کار با گوشی را اصلاح کنید؛ بطور مثال نور نمایشگرخود را به‌جای قرار دادن روی ۱۰۰ درصد روی درصد مناسبی تنظیم کرده و هنگام کار با گوشی، آن را در فاصله‌ی مناسبی از چشم خود بگیرید.